Czy kursy językowe przez Skype są skuteczne?

Czy kursy językowe przez Skype są skuteczne?

Nowoczesne rozwiązania stały się integralną częścią naszego życia. Nie dziwi więc fakt, że także i szkoły językowe decydują się na wygodniejsze opcje. Mowa tu oczywiście o możliwości nauczania za pośrednictwem Skype. Ma to na celu zaoszczędzenie pieniędzy osoby uczącej się, które musiałyby zostać przeznaczone na regularne dojazdy na zajęcia. Godziny samych zajęć są elastyczne, zaś osoby bardziej wstydliwe mogą nawet zdecydować się na lekcję bez wykorzystania kamer. Czy takie kursy języka angielskiego, dostępne w szkołach w Bydgoszczy tudzież Warszawie, są jednak skuteczną formą nauki?

Obawy przed kursami zdalnymi

Wiele osób, stykając się po raz pierwszy z koncepcją kursów przez Skype, nie kryje obaw, związanych z naturą tej formy nauki. Część kursantów obawia się braku bliskości lektora, wpływającego na utrudnione pytanie się o nieścisłości. Z kolei inni podchodzą nieufnie do niestabilnego połączenia internetowego lub samego Skype’a. W szczególności tyczy się to przypadków, gdzie dany kursant nie posługuje się takimi komunikatorami na co dzień. Szkoły językowe z dużych miast, takich jak Bydgoszcz, zadbały jednak o najwyższą jakość oferowanych przez nie kursów języka angielskiego w formie zdalnej.

Skuteczność i wygoda

Mowa tu chociażby o wykorzystaniu funkcji współdzielenia ekranu. Dzięki niej, kursant przez cały czas widzi, co lektor zapisuje w notatniku. Dzięki temu, nie musimy obawiać się, że z powodu gorszego połączenia nie usłyszymy dokładnie, o czym opowiada obecnie nasz nauczyciel. Z kolei programy graficzne, na przykład Paint, pozwolą lektorowi na szybkie przekazanie nam informacji bez słów. Sprawia to, że kursy tego typu są żywe i, co najważniejsze, skuteczne i wygodne dla uczącego się. Skype’owe kursy języka angielskiego, a także niemieckiego czy też francuskiego, oferuje chociażby renomowana szkoła Moose, działająca na terenie Bydgoszczy i innych dużych miast Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top