Jak odzyskać motywację do nauki języka obcego?

Jak odzyskać motywację do nauki języka obcego?

Nierzadko zdarza się tak, że nasz zapał do nauki konkretnego języka zwyczajnie znika. Czasem jest to spowodowane faktem, że swego czasu nie lubiliśmy się go uczyć w szkole, a czasem po prostu tracimy z nim kontakt na dłużej. W wielu przypadkach, po pewnym czasie zaczynamy myśleć nad ponowną nauką danego języka, lecz najzwyczajniej w świecie nie mamy pomysłu na to, jak się do tego zabrać. Nauka na własną rękę? A może jednak zapisanie się na kurs angielskiego w Bydgoszczy lub innym większym mieście? W niniejszym artykule podpowiemy, w jaki sposób możemy skutecznie odnowić naszą dawną więź z językiem obcym!

Nauka w grupie

Jak zauważa wielu lingwistów, uczęszczanie na zajęcia grupowe ma bardzo pozytywny wpływ na przyswajalność języka. Wiele szkół, na przykład renomowana Moose, oferuje nam skuteczne kursy angielskiego na terenie miast takich, jak Bydgoszcz czy Łódź. Na zajęcia zapiszmy się z grupą znajomych – pozwoli nam to nie tylko odnaleźć dalszą motywację do kontynuowania nauki, ale też prowadzić swobodne rozmowy w przyswajanym języku, ucząc się na błędach swoich i innych.

Samodzielna nauka

Mieszkańcy Bydgoszczy i innych miast nierzadko stawiają też na indywidualne kursy angielskiego, podczas których uczymy się wyłącznie z samym lektorem. Zajęcia te wymagają od nas większego samozaparcia i wytrwałości, oferując jednak lepszy kontakt z naszym nauczycielem. W przerwach między spotkaniami, możemy także przyswajać sobie podstawy materiału samodzielnie, oglądając filmy, czytając zagraniczne strony lub pracując ze słownikiem. W takim wypadku, dobrze jest postawić sobie pewien cel, na przykład poświęcenie kilkudziesięciu minut dziennie na oglądanie obcojęzycznych filmów na YouTube. Pozwoli nam to na utrzymanie kontaktu z językiem, przy jednoczesnej inspiracji do dalszej nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top