Jak przygotować się na egzamin z języka obcego na poziomie B1?

Jak przygotować się na egzamin z języka obcego na poziomie B1?

Zapisując się na kurs języka obcego na poziomie B1, musimy wiedzieć, że materiał będzie wymagać od nas posługiwania się słownictwem na poziomie średnio zaawansowanym. Z poziomem tym wielu z nas zetknęło się zapewne jeszcze pod koniec szkoły średniej, podczas pisania matury. W dużych miastach, takich jak Kraków czy Bydgoszcz, bardzo często sięga się chociażby po kursy angielskiego, pozwalające nam na przyswojenie sobie właśnie poziomu B1. Wystarczy nam on bowiem do płynnej komunikacji z obcokrajowcami, a także oglądania filmów bez polskiego tłumaczenia. W niniejszym artykule opowiemy, jak przygotować się do końcowego egzaminu, wieńczącego wybrany przez nas kurs.

Czego wymaga od nas egzamin?

Według generalnie przyjętych reguł, język obcy na poziomie B1 wymaga od nas płynnej komunikacji w sytuacjach, do których dochodzi najczęściej podczas wyjazdów. Mowa tu chociażby o umiejętności zapytania o drogę do hotelu lub na dworzec, czy też zarezerwowania pokoju w hotelu. Poziom średnio zaawansowany wymaga od nas także umiejętności wypowiadania się na bliskie nam tematy, a także dzielenia się opiniami czy też rozumienia treści stricte rozrywkowych. Ważne jest więc, aby podczas przeglądania ofert szkół językowych w Bydgoszczy tudzież Szczecinie, skupić się na znalezieniu kursu angielskiego, prowadzonego przez doświadczonego specjalistę.

Przygotowania do egzaminu

Na co dzień, dobrze jest oglądać filmy na YouTube bez włączonych napisów. Pozwoli nam to na oswojenie się ze słownictwem oraz brzmieniem konkretnego języka. Warto jest także postawić na materiały dydaktyczne – podręczniki, fiszki czy też słowniki pozwolą nam na przyswojenie sobie wszystkich niezbędnych słów i zwrotów. Nie zapominajmy także o tym, że najlepsze kursy angielskiego w, na przykład, Bydgoszczy, oferują nam także pomoc ze strony wieloletnich lektorów, którzy chętnie rozwieją wszystkie nasze wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top