Jakimi cechami odznacza się dobry lektor języka obcego?

Jakimi cechami odznacza się dobry lektor języka obcego?

Po podjęciu decyzji, związanej z nauką języka obcego, niejednokrotnie stykamy się z kolejnym dylematem. Dotyczy on doboru dobrego lektora, który wprowadzi nas w świat całkowicie odmiennej kultury oraz sposobu komunikacji. Mieszkając w dużym mieście takim jak Bydgoszcz, mamy na szczęście spory wybór szkół, oferujących kursy języka niemieckiego tudzież angielskiego. Warto jest więc poświęcić kilka chwil na przyjrzeniu się opiniom na temat lektorów z danej szkoły, zanim zdecydujemy się na zapisanie na zajęcia. Oto najważniejsze cechy, na które warto jest zwracać uwagę.

Dobra komunikacja z kursantami

Spora wiedza to nie jedyna istotna cecha, którą powinien odznaczać się dobry lektor. Ponieważ kursy w szkołach językowych odbywają się najczęściej w grupach, istotne są także dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne. Dobry prowadzący powinien bowiem łatwo nawiązać kontakt z każdym z kursantów, motywując jednocześnie do dalszej nauki i podsuwając dodatkowe materiały oraz strony internetowe, ułatwiające przyswajanie wiedzy w domu. Na szczęście, w miastach takich, jak Warszawa czy Bydgoszcz, kursy języka niemieckiego w dobrych szkołach umożliwiają nam naukę pod okiem najbardziej doświadczonych specjalistów w kraju.

Doświadczenie lektora

Generalna zasada mówi, że nawet wieloletnie doświadczenie, oparte wyłącznie na samych korepetycjach, zwyczajnie nie wystarcza. Z tego też powodu, dobry prowadzący powinien mieć ukończone studia językowe, ewentualnie posiadać certyfikat, dowodzący znajomości języka na poziomie C2. Renomowane szkoły umieszczają na swoich stronach krótkie profile lektorów, dzięki czemu bez problemu sprawdzimy, czy dany prowadzący faktycznie posiada odpowiednie kompetencje. Za przykład może nam tu posłużyć chociażby centrum języków obcych Moose, działające na terenie Bydgoszczy i innych dużych miast, oferując tym samym kursy języka niemieckiego tudzież angielskiego na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top