Na naukę nigdy nie jest za późno, czyli kursy językowe dla seniorów

Na naukę nigdy nie jest za późno, czyli kursy językowe dla seniorów

Nauka języków obcych w podeszłym wieku staje się coraz modniejsza, także i w naszym kraju. Wiele osób wciąż wierzy jednak w stereotypowe myślenie, twierdzące, że poszerzanie wiedzy lingwistycznej przez seniorów zwyczajnie mija się z celem. Opinii tej wielokrotnie zaprzeczyli już nie tylko uczeni, ale też sami kursanci, którzy pomimo swojego wieku, bez problemu opanowali posługiwanie się językami obcymi. Nie dziwi więc fakt, że w dużych miastach pokroju Bydgoszczy, szkoły językowe oferują nam, na przykład, kursy języka niemieckiego dla seniorów. W niniejszym artykule opowiemy Wam, dlaczego warto jest przekonać naszych rodziców, tudzież dziadków, do zapisania się na taki kurs.

Czas spełniania marzeń

Dla coraz większej liczby seniorów, emerytura to nadejście okresu, w którym możemy wreszcie zacząć pracę nad spełnianiem naszych życiowych marzeń. Wciąż jednak możemy natknąć się na osoby, które pod wpływem szarej codzienności stają się znudzone życiem. Kursy języka niemieckiego, dostępne w ofertach szkół z Łodzi czy też Bydgoszczy, pozwolą nam wprowadzić do naszej codzienności całkowicie nowe doznania. Poznamy nowe kultury, zaś możliwość czytania i komunikowania się w języku niemieckim lub angielskim otworzy przed nami całkowicie nowe opcje.

Podeszły wiek a przyswajanie wiedzy

Chociaż przez wiele lat wierzono, że osoby starsze gorzej radzą sobie z nauką języków, niż dzieci, naukowcy odkryli z czasem, że rzeczywistość prezentuje się zupełnie inaczej. Seniorzy dobrze kojarzą bowiem nowe słowa, bez problemu poszerzając swoją wiedzę podczas każdego zjazdu. Co więcej, badania wykazały także, że nauka języków stymuluje pracę mózgu, opóźniając proces jego starzenia się nawet o kilka lat. Dotyczy to także choroby Alzheimera. Trudno się więc dziwić, że mieszkańcy dużych miast, na przykład Bydgoszczy, coraz chętniej zapisują się na kursy języka niemieckiego po przejściu na emeryturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top