Nauka języka obcego – indywidualnie czy w grupie?

Nauka języka obcego – indywidualnie czy w grupie?

Coraz większa liczba Polaków decyduje się na kursy językowe, dostępne w szkołach na terenie dużych miast, takich jak Bydgoszcz. Ciężko jest się temu dziwić – znajomość samego angielskiego otwiera przed nami wiele możliwości, ułatwiających poznanie nowych ludzi, załatwienie spraw za granicą podczas wyjazdu lub znalezienie lepszej pracy. Bardzo często stajemy jednak przed niełatwym wyborem, dotyczącym samej formy nauczania. Chociaż kursy, organizowane w niewielkich grupach, cieszą się u nas niesłabnącą popularnością, wiele osób myśli też nad prywatnymi sesjami z nauczycielem. Która opcja prezentuje się zatem lepiej?

Prywatne lekcje

Opcja ta jest rekomendowana w szczególności osobom, którym nie brakuje motywacji do nauki, lecz ich grafik jest tak napięty, że niemożliwe jest uczęszczanie na kursy grupowe. Dzień i godziny lekcji są bowiem uzgadniane indywidualnie z samym lektorem. Sporą zaletą tego rozwiązania jest to, że przez cały czas mamy pełen kontakt z prowadzącym, co ułatwi nam skonsultowanie się w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Należy jednak pamiętać, że tego typu zajęcia wymagają też od nas większego samozaparcia i skupienia – ponieważ w lekcji nie będą brać udziału inne osoby, musimy być gotowi na większą intensywność przekazywanych nam informacji. Z tego też powodu, większość mieszkańców Bydgoszczy i innych dużych miast wybiera właśnie grupowe kursy językowe.

Zajęcia w grupach

Chociaż są mniej elastyczne od zajęć indywidualnych pod kątem terminów, zajęcia w grupach stanowią znakomitą opcję dla większości osób, chcących nauczyć się nowego języka. Obserwowanie postępów innych i prowadzenie konwersacji stanowi bowiem idealny sposób na przyswojenie sobie najistotniejszych elementów programu. Co więcej, wiele szkół, na przykład renomowana Moose, oferuje szeroką gamę sposobów prowadzenia kursów językowych na terenie miast takich, jak Bydgoszcz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top